Діагностика та аналіз результатів ветеринарних досліджень
опубликовано: 14 августа 2023, 16:40У сучасній медицині для оцінки стану здоров’я пацієнта часто використовуються гематологічні дослідження. Те саме стосується і ветеринарії — така діагностика дає можливість виявляти патології та призначати оптимальну схему лікування. Звичайно, така робота вже давно не виконується вручну — для цього застосовують автоматичний гематологічний аналізатор. Розбираємося у принципах дії та характеристиках такого приладу разом із представниками компанії BIOVET.UA.
Як працює сучасна діагностична станція
Вибираючи обладнання для ветеринарної клініки, починайте з кількості методів дослідження. Топовий аналізатор гематологічний автоматичний комбінує декілька технологій, наприклад:
-
проточну цитометрію;
-
лазерне розсіювання;
-
використання хімічного барвника;
-
флуоресцентне фарбування;
-
деполімеризацію тромбоцитів тощо.
Завдяки таким методикам аналізатори гематологічні автоматичні здатні оцінювати вміст клітин певного типу, визначати їхній стан і шукати аномалії. Вони подають результати у вигляді графіків розсіювання (скатерограм) та накопичувальних діаграм (гістограм).
Ключові характеристики діагностичного обладнання
Ще однією важливою характеристикою є кількість показників у підсумкових звітах. Щоб правильно вибрати гематологічний аналізатор, уважно ознайомтеся з їх списком. Зазвичай вважається, що чим більше показників доступно, тим краще. Проте фахівці компанії BIOVET.UA наголошують, що не варто переплачувати великі гроші, якщо ви не плануєте користуватися певним функціоналом.
Варто також звернути увагу на такі параметри:
-
Час дослідження та пропускна спроможність. Для маленьких клінік вистачить 3–10 аналізів за годину, а для великих ветеринарних центрів — від 20 і більше.
-
Рекомендований об’єм зразка, з яким може працювати аналізатор. Що менший цей показник, то комфортніше проходитиме процедура забору біоматеріалу.
-
Спосіб управління. Моделі з традиційними кнопками дешевші та стійкіші до забруднення. Проте сенсорні екрани дають можливість отримувати швидкий доступ до будь-яких пунктів меню.
Варто також зазначити, що нормативні показники можуть суттєво відрізнятися для різних видів тварин, Тому слід уточнювати й наявність готових профілів для кішок, собак, великої рогатої худоби, птахів, рептилій тощо. Більшість сучасних приладів також дають операторам можливість створювати десятки власних схем досліджень і встановлювати референсні показники. Це дуже зручно, якщо клініка спеціалізується на лікуванні певних порід кішок і собак, які мають суттєві генетичні та фізіологічні особливості.
Поделиться в соц. сетях
|