Информационная база Движения
создателей родовых поместий


Информационная база Движения создателей родовых поместийХорошие газеты
Газета Быть добру Международная газета
"Быть добру"

Родная газета

Международная газета
"Родная газета"

Газета Родовое поместье

Международная газета
"Родовое поместье"

Подписаться на рассылки
Подпишись на рассылку "Быть добру"
Рассылка для тех, кто совершенствует среду обитания: как сделать, чтобы всем было хорошо. А на Земле быть добру!

Рассылка группы Google "Быть добру" Электронная почта (введите ваш e-mail):

Рассылка Subscribe.Ru "Быть добру"
Подписаться письмом

Подпишись на рассылку "Движение создателей родовых поместий"
Рассылка для тех, кому интересен образ жизни на земле в гармонии с природой в своём родовом поместье. Родовое поместье – малая родина.

Рассылка группы Google "Движение создателей родовых поместий" Электронная почта (введите ваш e-mail):


Группы
Огляд лабораторних рН-метрів для точних вимірювань

опубликовано: 17 августа 2023, 22:02

У хімічних дослідженнях, випробовуваннях матеріалів та експертизі часто застосовується такий прилад, як pH метр. Він визначає кислотно-лужний баланс зразка, даючи можливість визначити властивості речовини. Розбираємося в принципах дії такого пристрою разом з експертами компанії SIMVOLT та розглядаємо його ключові характеристики.

mLQuUe4fCvsJpnr3rhiK8CEb0OOJMuEoVrH61g0r.png

Як працює прилад

Для визначення показника кислотності використовується електричний сигнал. Провідність зразка безпосередньо залежатиме від кислотно-лужного балансу, який впливає на активність іонів водню. Принцип дії pH метра базується на аналізі цих характеристик. Вимірюючи напругу та швидкість розповсюдження електричного заряду, він робить висновок про властивості речовини.

рН-метри лабораторні умовно поділяють на дві групи. Моделі з полімерними електродами мають нижчу точність, але майже нечутливі до механічних пошкоджень. Їх використовують для аналізу дуже грубих зразків або агресивних хімічних сполук. Якщо в пріоритеті саме точність, краще застосовувати скляні моделі. Вони дають мінімальну похибку, але потребують максимально обережного поводження.

Типи приладів і характеристики

За розмірами й мобільністю рН-метри лабораторні бувають:

  • Стаціонарними. Масивні установки, які використовують у ретельно підготовленому середовищі. Дають максимальну точність вимірювання, але потребують дотримання складних правил експлуатації.

  • Портативними. Компактні датчики, які можна транспортувати в кейсах. Перед початком роботи потребують розгортання та налаштування, яке підвищує рівень їхньої точності.

  • Ручними. Найменші прилади, що нагадують за розмірами ручки чи олівці. Захищені від ударів і впливу агресивного середовища, не потребують довгої підготовки. Мінус — досить велика похибка вимірювання.

Експерти компанії SIMVOLT також радять враховувати форму електрода. Для аналізу ґрунтів, харчових продуктів, гелів та суспензій використовують гострі голки, здатні глибоко занурюватися у зразок. Для біологічних речовин краще застосовувати пласкі сенсори, які можна швидко очистити перед наступним вимірюванням. Кислотність рідин оцінюють за допомогою кулькових датчиків.

QMfTabSIXRhaWTPIbgxkc6h5sDsLZhhTdHAcJjsg.png

Звичайно, важливою характеристикою є рівень точності. Для наукової лабораторної роботи краще вибирати прилади з дискретизацією до сотих часток pH, для швидкого аналізу матеріалів — до десятих. Якщо вам доводиться працювати у складних кліматичних умовах, найменшу похибку будуть давати датчики із функцією автоматичної температурної компенсації. Окрім того, варто уточнити, як саме відбувається калібрування сенсора. Це дуже важливий процес, що забезпечує необхідний рівень точності.


--- Подпишись на рассылки и газеты... --- --- Информационная политика портала... ---

--- Приобрести экотовары "Быть добру"... ---

Поделиться в соц. сетях

Нравится