Информационная база Движения
создателей родовых поместий


Информационная база Движения создателей родовых поместийХорошие газеты
Газета Быть добру Международная газета
"Быть добру"

Родная газета

Международная газета
"Родная газета"

Газета Родовое поместье

Международная газета
"Родовое поместье"

Подписаться на рассылки
Подпишись на рассылку "Быть добру"
Рассылка для тех, кто совершенствует среду обитания: как сделать, чтобы всем было хорошо. А на Земле быть добру!

Рассылка группы Google "Быть добру" Электронная почта (введите ваш e-mail):

Рассылка Subscribe.Ru "Быть добру"
Подписаться письмом

Подпишись на рассылку "Движение создателей родовых поместий"
Рассылка для тех, кому интересен образ жизни на земле в гармонии с природой в своём родовом поместье. Родовое поместье – малая родина.

Рассылка группы Google "Движение создателей родовых поместий" Электронная почта (введите ваш e-mail):


Группы
Додаткове роз‘яснення що до статуту територіальної громади

опубликовано в Портал (Агенство) 18 января 2015
 
Той факт, що на даний момент в Україні не прийнятий окремий закон про територіальнi громади не є обставиною, що робить неможливим для людей об'єднуватися в рамках договорів у територіальні громади керуючись безпосередньо нормами Конституції, Закону "Про місцеве самоврядування в Україні" та міжнародного права. Також, відповідно до абзацу другого пункту 2 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України № 4-рп від 19 квітня 2001 року норми Конституції України застосовуються безпосередньо і незалежно від того, чи прийнято на їх розвиток відповідні закони, або інші нормативно-правові акти. Відповідно до частини другої та третьої статті 382 Кримінального кодексу України у разі невиконання службовою особою Рішення Конституційного Суду передбачена кримінальна відповідальність з можливим позбавленням волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Що стосується спроб нав'язати людям, територіальним громадам обов'язкове прийняття статуту територіальної громади з подальшою обов'язковою його реєстрацією, то звертаємося по-перше до Закону "Про місцеве самоврядування в Україні": Стаття 19. Статут територіальної громади села, селища, міста 1. З метою врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей здійснення місцевого самоврядування представницький орган місцевого самоврядування на основі Конституції України та в межах цього Закону може прийняти статут територіальної громади села, селища, міста. Тобто прийняття статуту територіальної громади можливо, але не обов'язково. Та й не може це бути обов'язковим для людей, яким, слідуючи логічної еквівалентності частини 1 статті 19 Конституції України дозволено все, що прямо не заборонено Конституцією або законами України, на відміну від посадових осіб, які (згідно частини 2 статті 19 Конституції України) зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Як не дивно, при такій назві - Статут територіальної громади потрібен більше органам місцевого самоврядування, ніж жителям, оскільки згідно п. 4. Ст. 10. Закону України "Про місцеве самоврядування" Ради   -   представницькі    органи    місцевого    самоврядування:       порядок   формування   та   організація   діяльності   рад визначаються Конституцією України, цим та іншими законами, а також статутами територіальних громад.
Якщо брати по аналогії, то організація (підприємство, фірма, товариство) створюється засновниками, які прописують своє бачення майбутньої її діяльності в статуті і вже цим статутом користуються наймані працівники даної організації. Тобто народ України є засновник держави, територіальна громада є частиною народу на певній території України, тому статут цієї громади має бути прописаний виключно територіальною громадою, як засновником. Статут дає напрямок руху та накладає обмеження на діяльність органів місцевого самоврядування. Всі інші варіанти створення статуту територіальної громади є нікчемними.
Тобто статут це основний документ після Конституції або Законів, що регулює діяльність органу місцевого самоврядування. У разі відсутності статуту територіальної громади, будь-які дії посадових осіб відповідної ради прямо не прописані в Конституції або Законах України, підпадають під поняття "перевищення службових повноважень", оскільки ніде в Конституції або Законах України не написано, що органи місцевого самоврядування функціонують на підставі будь-яких положень.

--- Подпишись на рассылки и газеты... --- --- Информационная политика портала... ---

--- Приобрести экотовары "Быть добру"... ---

Поделиться в соц. сетях

Нравится